*  Deti  prijímame priebežne počas roka, pokiaľ sú voľné miesta, takže nové dieťa vždy pribudne do zabehnutého kolektívu . Prijímame  spravidla minimálne na 12 mesiacov od nástupu

*  Riadna prevádzková doba je od  7.00 do 17.00 počas pracovného týždňa, inak podľa požiadavky. V prípade záujmu poskytujeme aj 24 hodinový babysitting

*  Kapacita našej škôlky je  12 detí  vo veku od 3 - 6 rokov, pri celodennej pravidelnej dochádzke. Na základe individuálneho posúdenia príjmeme aj mladšie detičky. Počas celého dňa zabezpečujú starostlivosť kvalifikované a láskavé pani učiteľky a asistentky (3-4 deti na pedagóga)

* Adaptačný pobyt – pred nástupom dieťatka do kolektívu absolvuje spolu s rodičom adaptačný pobyt, aby nadobudlo pocit istoty a bezpečia. Adaptácia prebieha postupne, citlivo a individuálne s prihliadnutím na potreby dieťaťa, bezplatne. V prípade potreby vieme zabezpečiť

      * Individuálny separačný proces  v spolupráci s pani PHDr. Katarínou Kúdelovou.

DENNÝ PROGRAM

Náš bežný denný program obsahuje množstvo podnetných, tvorivých a pohybových aktivít.

  * Výučba cudzieho jazyka – anglického, pomocou narratívneho formátu HOCUS & LOTUS    s Magickou učiteľkou

  * “Liečebnopedagogický podporný program s využitím expresívnych terapií:   muzikoterapia, psychomotorická terapia, arteterapia na rozvoj osobnosti.

  * Kreatívne dielničky s priateľmi z TOP ART-u.

  * Gymnastika, dychové cvičenia, rytmika pre najmenších.

   * Montessori deň

   * Ekovýchova - Najmenší zachraňujú planétu s partnerom projektu, Magistrátom hl.mesta   SR Bratislavy 

JEDINEČNÝ KOLEKTÍV                                   

V jednej - spoločnej skupinke máme 12 detí,  rôzneho veku. Veľkí sa učia zodpovednosti voči maličkým, učia sa pomáhať a maličkí si nájdu svoje“veľké vzory“ a napredujú  míľovými krokmi. Pre všetky deti je to taktiež výborná príprava na „nového súrodenca. J Počas roka, ako pristupujú nové deti, sa mení aj hierarchia v skupine a deti si menia pozície a tým aj ich role v rôznych situáciách.   

VÝTVARNÁ A ESTETICKÁ VÝCHOVA

Deti sa učia kresliť, modelovať , maľovať,  pričom aktivity sú prispôsobené veku a schopnostiam detí aby zažili úspech a radosť z tvorby. Zároveň si precvičujú jemnú motoriku, držanie ceruzky, štetca a prácu s hlinou. 

ZDRAVIE A SPÁNOK

Po prechode dieťatka zo sterilného domáceho prestredia do kolektívu sa snažíme znížiť riziko infekčných ochorení. Pri zaznamenaní prvých príznakov choroby sa snažíme dodržiavať, spolu s rodičmi, zásadu „kľudového režimu“, teda dieťa 1-2 dni v pokoji domáceho prostredia a choroba nemusí prepuknúť.

Taktiež spánok je dôležitou súčasťou života a vývoja. Jeho kvalita má veľký vplyv na to, ako sa deti cítia a fungujú počas dňa, preto je naša spálnička samostatná a tichá, s oknom do záhrady.

Počas obdobia so zvýšeným rizikom infekčných ochorení využívame aromaterapiu a ionizačný zvlhčovač vzduchu , ktorý uvoľňuje zdraviu prospešné záporné ióny a príjemne osviežuje vzduch.

Používame Bio a ekologické prípravky na hygienu  a udržiavanie čistoty. 

STRAVOVANIE 

Strava z plnohodnotných čerstvých surovín je pestrá a vyvážená podľa zásad zdravej výživy, s prihliadnutím na potreby zdravého rastu detí s dostatočným zastúpením obilnín, strukovín, rýb, ovocia, zeleniny, semien a orechov a mäsa v obmedzenom množstve.

Podporujeme najmä lokálnych pestovateľov.

Dôsledne dodržiavame pitný režim počas celého dňa a vyhýbame sa výrobkom a používaniu bielej múky a rafinovaného cukru.

V prípade potreby vieme zabezpečiť aj stravu podľa  dietetických požiadaviek.